Młodzi melomani: Jesienny koncert


Niedziela, 28 października 2018, godz. 12:00
Bilety 20, 10 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.Młodzi Melomani – Jesienny koncert

 

Tytus Wojnowicz – obój
Jan Hutek – obój
Dominika Stencel – róg
Mateusz Cendlak – róg
Szymon Józefowski – fagot
Tomasz Kurjata – lutnia, teorba, gitara barokowa

 

Lato już za nami, przyszła pora na dźwięki jesieni. Odgłosy padającego deszczu, szum wiatru, czy jesienne nastroje odzwierciedlone w motywach muzycznych utworów oraz barwach instrumentów. Na czas koncertu filharmoniczna przestrzeń zmieni się w jesienny park, w którym młodzi melomani odkryją  właściwości jesiennej aury.

 

 

MŁODZI MELOMANI - to melomani w wieku od 4-12, którzy w ślad za dorosłymi, rodzicami-opiekunami, zasiądą na widowni, aby wejść w przestrzeń dojrzałego odbiorcy muzyki. Udział w koncercie nie jest jednak pozbawiony interakcji z prowadzącą i muzykami. Młodych Melomanów zapraszamy na koncerty w niedziele na godz. 12:00

Koncerty dla dzieci w Filharmonii Lubelskiej są cyklicznym wydarzeniem  skierowanym do młodej lubelskiej publiczności, rozpoczynając od tych najmłodszych. Promujemy  ideę, że na kontakt z wartościową muzyką nigdy nie jest za wcześnie, a przyzwyczajenia słuchowe i udział w kulturze od najmłodszych lat kształtują kolejne pokolenia świadomych odbiorców muzyki.  Podczas niedzielnych spotkań Młodzi Melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach, czy wspólny śpiew.  Familijne spotkania z muzyką odbywają się w niedzielne przedpołudnia w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

 

Zobacz również koncert Lub-smyki o godz. 10.00

 

Partner Filharmonii